0800 211 530 безкоштовно в межах України
Українa, м. Одеса, вул. Базарна, 27
Зв'язатися з нами

Що таке лупа і як з нею боротися

Лупа – це лусочки відмерлої шкіри. Осипаючись на одяг, вони завдають нам косметичної незручності. Як із нею боротися?

Причини виникнення лупи.
Взагалі-то відмирання клітин шкіри – процес природний. Боятися його не потрібно. У нас постійно, кожні 3-4 тижні, оновлюються клітини шкіри. При нормальному перебігу це відбувається непомітно. Проблема починається, коли з якої-небудь причини процес прискорюється. Називається він гіперкератоз.
Чому це відбувається, необхідно з’ясувати шляхом діагностичного втручання. Якщо при цьому будуть виявлені порушення шлунково-кишкового тракту або ендокринної системи, буде потрібно лікування під наглядом медиків.
Найчастіше прискорене відмирання клітин викликає активне розмноження грибків, що мешкають на шкірі голови. Називається таке захворювання себорейний дерматит. З точки зору медицини себорея лікується досить успішно.
Особливо активно розмножуватися грибків дозволяють наступні причини:
• порушення імунітету;
• стрес;
• незбалансована дієта;
• нестача вітамінів;
• неправильний догляд.
При себореї збільшується продукція шкірного сала. Жир не дає чешуйкам відпадати непомітно, так як вони злипаються і утворюють грудочки. А це благодатний грунт для харчування грибків. Чим знищується грибок?
Заходи та засоби боротьби з лупою.
Сучасна реклама рясніє чудодійними препаратами. Але більшість купівшіхся на обіцянки рекламників помічають, що засіб або взагалі не діє, або після деякого поліпшення проблема повертається знову. Так ось, треба купувати саме протигрибкові мазі, шампуні, лосьйони, ті, які порадить лікар, а не сусідка, продавець або подружка. У складі багатьох препаратів міститься саліцилова кислота, яка розчиняє шкірне сало і покращує процес відлущування лусочок.
Важливо правильно користуватися препаратом. Після нанесення потрібно кілька хвилин почекати, розподіляючи шампунь рівномірно по шкірі голови і волоссю. Хвилин через п’ять можна змити теплою водою, добре промиваючи біля коріння. Температура води повинна бути не більше 37, 5 градусів, так як гаряча вода провокує сальність залоз. Після цього необхідно обполоснути прохолодною водою, щоб зменшити сальність.