Новий медичний прилад, що базується на протоколі Regenera, у лікуванні складних ран. У цій доповіді про лікування ми маємо намір описати два клінічні випадки, коли протокол Regenera був успішно використаний у лікуванні складних ран шляхом застосування аутологічних мікротрансплантатів.
Анотація
Травми шкіри – це унікальний виклик, так як загоєння ран являє собою складний і заплутаний процес. Гострі рани мають потенціал перейти в хронічні рани, вимагаючи від лікаря мати повне уявлення про зовнішні втручаннях, щоб знову відновити процес загоєння. Розробка нових і ефективних заходів щодо лікування ран залишається областю інтенсивних досліджень. Для цієї мети ми прагнули зробити доповідь про використання нового медичного приладу, який називається Regeneracons®(Human Brain Wave SRL, Турин), для лікування комплексних ран різної етіології у двох суб’єктів, де процес загоєння ран було дуже важким. Прилад Regeneracons® заснований на протоколі Regenera, суть якого полягає в використанні популяції клітин, збагаченої клітинами-попередниками, здатними поліпшити відновлення тканин. За цим протоколом лікування ми показали ефективність використання Regenera в поліпшенні процесу загоєння ран за рахунок застосування клітинної суспензії багатою клітинами попередниками у двох різних пацієнтів, які є донорами і акцепторами цих мікрографти.
Вступ
Рана може бути визначена як переривання нормальної структури і функції шкіри і нижчих тканин. В даний час, добре налагоджені фізіологічні процеси замішані у відновленні тканин, включаючи гемостаз, де тромб є основою для відновного механізму, а також при запаленні, де розширення судин і активація моноцитів призводять до перетравлювання некротичних тканин. Ця фаза може бути продовжена на кілька факторів, які блокують наступні етапи відновлення, що перетворюють гостру рану в хронічну. Якщо процес відновлення не перешкоджають, починається проліферативний процес, де мезенхімальні клітини мають потенціал для відновлення тканин під шкірою, в той час як базальні епітеліальні клітини ростуть навколо рани. Останній етап відновлення тканин представлений процесом ремоделювання, характеризується стадією дозрівання, що веде до кінцевого формування рубця. Деякі фактори можуть заважати цьому процесу, такі як серцево-судинні захворювання, діабет і інфекції. З цієї причини, розуміння цього процесу має вирішальне значення для розробки більш ефективних ліків. Як було описано вище, мезенхімальні клітини грають ключову роль в процесі проліферативної фази, яка відбувається під час загоєння рани. Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) є мульти-клітинами, що володіють потужними трофічними і допоміжними функціями, а також терапевтичними ефектами в регенеративнiй медицини.
Крім того здатні випускати протизапальні цитокіни, трофічні і анти-апоптичні молекули, а також сприяти захисту і відновлення пошкоджених тканин. На додаток до МСК, субпопуляції, подібні стрижневим клітинам, що має назву клітинами “бічний популяції” (СП) були ідентифіковані в ряді тканин і пухлин. Після того, як їх ідентифікували, було виявлено, що ці субпопуляції, принаймні в 1000 раз більше збагачені мультипотентними стовбуровими клітинами або клітинами-попередниками. З первинного відкриття в кістковому мозку мишей, клітини бічної популяції були виявлені в ряді інших органів і тканин, в тому числі шкіри, легенів, печінки, серця, головного мозку, молочної залози і скелетних м’язів, але вони, ймовірно, можуть бути виділені у всіх тканинах організму. Наприклад, повідомлялося, що стовбурові клітини пульпи зуба (DPSCs) здатні диференціюватися в остеобласти, секретуючі рясний позаклітинний матрикс (ЄСМ), який може побудувати сплетену кістка в пробірці. Якість і кількість регенерованої кісткової тканини, утвореної стовбуровими клітинами пульпи зуба (DPSCs), була продемонстрована в пробірці і в природних умовах експериментів з використанням стовбурових клітин і біоматеріалів. Таким чином, пульпа може розглядатися як цікавий і потенційно важливе джерело аутологічних стовбурових клітин / клітин-попередників, які готові до використання в терапевтичних цілях, таких як відновлення / регенерація краніофаціальних кісток.
На підставі цих даних, ми показали, що протокол Regenera здатний успішно ізолювати ці субпопуляції шляхом використання нового медичного пристрою під назвою Regeneracons®. Насправді, стандартна мета Regeneracons® полягає в розбитті невеликого шматочка тканини і відповідному виборі популяції клітин з розміром 50 мікрон. Ці клітинні популяції придатні для формування аутологічних мікро-трансплантатів, які можуть бути використані окремо або в поєднанні з біоматеріалами для отримання біокомплексу, готового до імплантації пацієнтам, які потребують такого роду втручання.
У цій статті про лікування, ми маємо намір описати два клінічних випадку, коли протокол Regenera був успішно використаний в лікуванні складних ран шляхом застосування аутологічних мікро-трансплантатів.
Клінічний випадок 1
Жінка, 50 років, без будь-яких супутніх захворювань, через два роки після лапароскопічної операції шунтування шлунка і з хорошими результатами в плані втрати ваги, піддалася баріатричної абдомінопластиці. Як ускладнення, спостерігався некроз на кінцях клапанів. Через 10 днів після операції пацієнт був оглянутий в нашому центрі і першої медичної експертизи некротической зони становила від 150 до 200 см2. Перше втручання було некректомія в денному стаціонарі, що свідчить про велику втрату тканини. При лікуванні цієї рани використовувалася терапія VAC®, яку пацієнтка виконала під час відновлення рани протягом одного тижня, а потім в домашніх умовах. Під час амбулаторного лікування результати показали поступове поліпшення рани зі значним очищенням і одночасною появою грануляційної тканини на дні. Проте, після 2-х місяців VAC® терапії, краю були ще підірвано, а вся область була не в осі по відношенню до поверхні шкіри (мал. 1). На цю рану ми вирішили застосувати протокол Regenera, після інформованої згоди з боку пацієнта. З цією метою ми зібрали зразок шкіри близько 3 см2 у пацієнтки, з метою отримання суспензії клітин, яка впорскується безпосередньо в грануляційні тканини (мал. 2). Наступні препарати складаються в простому проведенні лікування, заснованого на очищенні рани і заміні стерильної марлі, збагаченої вазеліном. Наступні амбулаторні відвідування показали поступове поліпшення рани з поступовим зникненням підірваною області і поступового вирівнювання рани на поверхні шкіри. Приблизно через 2 місяці, рана була повністю гладкою і скоротилася до невеликого розміру (мал. 3). Навіть шрам був помірним в порівнянні з вихідним станом.



Клінічний випадок 2
Чоловік, 78 років, діабетик, що страждає від цирозу печінки і грижі стравохідного отвору діафрагми. Пацієнт був підданий складної операції, але грижа стравохідного отвору діафрагми була зменшена в черевну порожнину і була виконана дистальна езофагектомія. Під час втручання в черевну порожнину, наявність спайок, корелюють з попередніми порожнинними операціями, призвели до відкриття товстої кишки і необхідної резекції її частини. Післяопераційний курс був ускладнений появою кишкових свищів, пов’язаних з розбіжності країв рани анастомозу кишки. Пацієнт був підданий повторному втручанню, де відбувся захист ілеостоміі і заново проведено анастомоз товстої кишки. Щоб закрити лапаротомию, використовували біологічний протез (мал. 4). Післяопераційний курс додатково ускладнюється аскетичним відмовою, який вимагає період лікування у відділенні інтенсивної терапії гепатологии. Поганий синтез печінки, загальний стан хворого і місцеві фактори впливають на первинне загоєння післяопераційної рани. Шкіра, що закриває біологічний протез, поступово ставала некротической, що зумовило необхідність некректомія, після чого біологічний протез виявився майже повністю оголений (малюнок 5).
Рана оброблялася передовими препаратами, поки біологічний протез не був повністю покритий грануляційною тканиною (мал. 6). Пацієнта також обстежили пластичні хірурги, проте, вони не вважали за доцільне накладення клаптя. Протягом приблизно 15 днів, на рані проводилася VAC® терапія. Це пристрій, однак, не виявилося ефективним, через нездатність підтримувати гарне всмоктування, враховуючи наявність ілеостоміі. Потім, пацієнта лікували за допомогою протоколу Regenera, коли розмір рани становив близько 250 см2, праве поле поруч з ілеостоміей в результаті мало порушення екологічного балансу і, незважаючи на кращу освіту грануляційної тканини, невеликі ділянки все ще були покриті фібрином. Ми взяли частину шкіри розміром близько 4 см2 і після обробки системою Regenera, отримали близько 10 мл клітинної суспензії, яку вводили на поверхню рани (малюнок 7).
Рана оброблялася медикаментозно і очищалася кожні 48 годин. Незважаючи на загальні і місцеві фактори пацієнта, в тому числі колонізацію рани синьогнійної палички, ми спостерігали поступове поліпшення з точки зору хорошої поверхні і зменшення розмірів рани (мал. 8).





Обговорення та висновки
У цій статті ми вперше повідомили попередні дані про ефективність протоколу Regenera у веденні складних ран. Золотий стандарт протоколу Regenera – це отримання життєздатних клітин, які можуть бути використані в якості мікро-трансплантатів, в свою чергу, вводяться пацієнтам. Крім того, при використанні протоколу Regenera, донор і акцептор – це один і той же чоловік, що запобігає можливим ускладненням, пов’язані з імплантатами без будь-яких аутологічних мікро-трансплантатів. Протокол Regenera можна легко і безпечно використовувати під час втручання, як в операційній, так і в амбулаторних умовах. Крім того, протокол Rigenera в даний час використовується в орально-щелепно-лицевої ділянки, як показали дуже недавні дослідження, але вона може потенційно застосовуватися в інших клінічних областях, включаючи пластичну хірургію, дерматологію і ортопедію.
Підводячи підсумки, ця доповідь ясно показує, що протокол Regenera забезпечує корисний інструмент для лікування складних ран, але, хоча наш досвід і був надзвичайно позитивним, його ефективність необхідно перевірити за допомогою подальших клінічних випробувань з відповідною кількістю пацієнтів. Отримавши наші результати, ми віримо, що цей медичний пристрій може забезпечити новий терапевтичний підхід для поліпшення процесу загоєння ран на основі декількох позитивних рис, в тому числі етичного підходу з урахуванням використання аутологічних тканин в отриманні клітинної суспензії, легкості проведення процедури, можливість повторити процедуру, якщо область поразок особливо широка, і дешеву вартість пристрою Regeneracons®, що дозволяє скоротити використання більш експансивних пристроїв або дорогих препаратів.
Таким чином, наш досвід показує хорошу ефективність протоколу Regenera при загоєнні ран, прокладаючи їй шлях для застосування в клінічній практиці або при лікуванні як гострих, так і хронічних ран, але також і в інших клінічних областях, як інструмент, здатного відновити розсічення тканин.
Схожі статті

Симпозіум компанії Regenera у Дубаї 2021

Новинки для домашнього догляду від ТМ Regenera
