0800 211 530 безкоштовно в межах України
Українa, м. Одеса, вул. Базарна, 27
Зв'язатися з нами

Проблеми випадання волосся

Випадання волосся

Втрата волосся є природним фізіологічним процесом. Щодня кожна людина втрачає близько 100 волосків, на місці яких починають пробиватися нові. Іноді можна помітити, що волосся стало випадати активніше, у більшій кількості. Виникає загроза облисіння. Проблема випадання волосся залишається актуальною багато років. Варто розібратися у причинах їхньої втрати.

Випадання волосся: що каже статистика

Волосся повністю виростає за 3 роки, потім випадає. Це відбувається при розчісуванні, миття голови і несе загрози для шевелюри. Але якщо за добу випадає понад 150 волосся, то це привід забити на сполох.

Вважається, що у чоловіків частота випадання волосся у 8 разів більша, ніж у жінок. Згідно зі статистикою близько 96% чоловіків і 79% дівчат у певні періоди життя стикаються з серйозним випаданням волосся. Існують ефективні методики боротьби з цією проблемою. Але спочатку необхідно з’ясувати причини, що спричинили випадання.

Причини втрати волосся

Трихологія підрозділяє причини ті, що пов’язані із зовнішніми чинниками і ті, що спровоковані патологіями. Лікування не буде ефективним та правильним, якщо не знайти коріння проблеми.

Серед зовнішніх факторів, що негативно відбиваються на здоров’я волосся, варто зазначити:

  • Погана екологія. Вона б’є негативно в цілому на здоров’я і, природно, погіршує стан волосся;
  • Шкідливі звички. Вони провокують погіршення харчування фолікул і волоски гірше ростуть;
  • Постійний стрес. Відомо, що нервова напруга негативно впливає на здоров’я. І люди, які страждають від стресу, часто помічають, що волосся стало випадати сильніше.

Вплинути стан фолікул може прийом деяких медикаментів. Впоратися з проблемами через зовнішні чинники не так складно. Достатньо унеможливити конкретну причину, наприклад, відмовитися від шкідливих звичок або виключити стрес.

Набагато серйозніша ситуація, коли випадання провокують різні патології:

  • Авітаміноз. Нестача вітамінів призводить до погіршення стану фолікул. Особливо це актуально для тих, хто дотримується дуже строгих дієт. Для цієї причини характерно рівномірне випадання, що не утворюється чітких осередків порідіння;
  • Залозодефіцитна анемія. Якщо шевелюра порідшала, можливо, в організмі нестача заліза. Згідно зі статистикою, від залізодефіцитної анемії страждає кожна друга людина;
  • Інфекції шкіри голови. Це псоріаз, грибкові поразки, себорея;
  • Порушення гормонального фону. Через це виникає андрогенна алопеція, на яку страждають 95% від усіх чоловіків, які стикаються з проблемами випадання. Втрата волосся починається в одній зоні, тім’яній або в ділянці центрального проділу, поступово поширюючись на всю поверхню голови;
  • Аутоімунні захворювання. Для цієї патології характерне осередкове випадання, коли рослинність випадає лише окремих ділянках. Зустрічається порушення рідко, але важко піддається лікуванню.

Спровокувати випадання можуть травми голови, які провокують повну загибель фолікул. В результаті в цих областях волосся росте перестає. У цьому випадку допомагає лише пересадка фолікул.

Без медичного обстеження виявити причину та усунути її складно. Тому не рекомендується займатися самолікуванням. Тільки грамотний фахівець зможе виявити корінь проблеми та підібрати ефективне лікування.