0800 211 530 безкоштовно в межах України
Українa, м. Одеса, вул. Базарна, 27
Зв'язатися з нами

Регенерація серця за допомогою методу Regenera Activa

Інтраопераційна обробка та епікардіальна трансплантація аутологічної передсердної тканини для відновлення серця. Трансплантація аутологічних передсердних мікрографів.

Авторська доповідь

Ми представляємо виробництво і клінічне застосування аутологічних передсердних мікрографтів під час шунтування коронарної артерії. Мікрографію виділяються з раніше невикористаної тканини предсердного придатка і об’єднуються з фібріновим гелем і малою кількістю децеллюлярной тканини підслизової оболонки кишечника (малюнок 1а). Методика: механічна обробка тканини, підготовка трансплантата і його місцеве застосування з тканиною підслизової оболонки кишечника виконується під час шунтування коронарної артерії (малюнок 1a-b). Протокол надається в on-line додатку 1.

Виробництво трансплантата займає приблизно півгодини, тоді як виділення мікрографтів займає приблизно 8 хвилин для тканини середньої величини. У наборі зразків, отриманих за допомогою операції шунтування коронарної артерії, середня вага тканини предсердного придатка становив 0,895 × 0,45 г (n = 15). Механічна ізоляція дає як клітини, так і мікрографію, клітинні агрегати, прикріплені до їх матриці (Додаток 2A-D і Відео-Додаток 2) Виход клітин становив 9,76 × 10 6 × 0,53 / г тканини (n = 11) , а життєздатність клітин становила 90,6% (n = 7). Після виділення мікрографти викладаються на тканини підслизової оболонки кишечника. Повільно гелеутворюючого фібринову тканину, розбавлену кардіоплегії, наносять на мікрографію. Трансплантат підтримується метаболічно інгібувати на охолоджену платівці до трансплантації.

64-річному чоловікові з ішемічною хворобою серця і серцевою недостатністю було призначено шунтування. У нього була задишка, а його ангіограма показала трехсосудістом хвороба. Після оцінки прийнятності та отримання його письмової інформованої згоди, він був зарахований до групи нашого клінічного дослідження безпеки та допустимості даного методу лікування.

На початку операції при канюлюванням правого передсердя був вирізаний невеликий шматочок правого предсердного придатка (малюнок 1b, панелі C-D). Цей шматок використовувався для приготування мікрографію. Після завершення трьох обхідних анастомозів, але до повторної перфузії трансплантат мікрографію був поміщений на передню стінку лівого шлуночка (малюнок 1b, панель F) на ділянці рубця, ідентифікованого на передопераційної магнітно-резонансної томографії (МРТ). Лист був прикріплений до поверхні міокарда з мінімальним пошкодженням скорочується м’язи (малюнок 1b, панелі F-G).

Пацієнт добре оговтався від операції і був виписаний з лікарні через сім днів. Під час тримісячного спостереження, пацієнт практикував регулярні фізичні вправи і повернувся на роботу. МРТ через шість місяців після операції продемонструвала помітно покращене рух (відео A і B) і потовщення стінки шлуночка (малюнок. 2) в обробленої області інфарктного рубця.

Використання предсердного придатка як джерело клітин, демонструє переваги в порівнянні зі звичайними процедурами клітинної терапії. По-перше, клітини в мікрографію залишаються прикріпленими до їх тканеспеціфіческіе позаклітинного матриксу. По-друге, гетерогенність популяції клітин з серцевої тканини може служити основою для організації серцевої тканини, а також може служити основою для механізму зростання серцевої тканини і приводити до появи масиву паракрінних сигналів. Пули клітин-попередників і стовбурових клітин в передсердно допомагають керувати неоваскуляризацией і диференціацією тканинного типу міокарда безпосередньо, або через паракрінние ефекти.

Мікрографію, отримані з предсердного придатка, можуть бути модифіковані або доповнені, наприклад, матричними компонентами, парацерними факторами, miRNAs, мікроводородамі / частинками або лікарськими засобами. Мікрографію можуть також використовуватися для генної терапії. Взяті разом, трансплантація придатка мікропланктону передсердь має великий потенціал, щоб служити майбутньої кардіологічної клітинною терапією першої лінії. Мікрографовий трансплантат предсердного придатка має великий потенціал, щоб служити майбутньої кардіологічної клітинною терапією першої лінії.

Подяки

Ми дякуємо дослідженням медсестри Лііз Блубаум за відмінну допомогу в розвитку похідного трансплантата тканини серцевого придатка. Ми дякуємо Айла Перттула, Рикка Хяннінен, Каті Хеллехарью, Марієтта Салми, Вейкко Хууско, Оллі Валтанен і Соле Лютте за їх внесок в процес розвитку дослідження. Антоніо Граціано вніс свій внесок в розвиток механічного тканинного процесора Regenera. Автори мали свободу дослідження і повний контроль над плануванням дослідження, використовуваними методами, параметрами результатів і фінальними результатами, аналізами даних і написанням звіту.

Це дослідження було профінансовано фінським державним грантом (TYH Y2016SK013), Фінським фондом серцево-судинних досліджень і Фінським фінансуючим агентством з технологій та інновацій (TEKES)

Рисунки

Малюнок 1а Виробництво кардіологічного мікрографію в поєднанні з шунтирующей хірургією. Передсердний придаток переробляється в мікрографію, в поєднанні з фібрином і позаклітинним матричних листом, і трансплантат епіпластіческі трансплантують на пошкоджений міокард.

Рисунок 1а

Малюнок 1b Операція на передсерді з використанням мікрографтовой терапії. А) Стіл з інструментами для виробництва клітинного трансплантата В) під час виробленої операції. Коли пацієнт готовий до операції з використанням артеріального насоса шляхом канюлирования правого передсердя, С) передсердний придаток (чорна стрілка) спочатку закупорюється за допомогою затиску і швів, після чого D) розрізається частина тканини предсердного придатка (чорна стрілка) і E), збирається матеріал для виділення клітин-мікрографію і складу трансплантата. (F-G) Після завершення терапії реваскуляризації трансплантат (біла стрілка) трансплантують епікардіального. Всі особи, які фігурують на малюнках, надали свої письмові дозволи для публікації своїх фотографій.

Рисунок 1b

Малюнок 2. МРТ зображення пацієнта до операції і через шість місяців спостереження. Передопераційна МРТ показала інфарктний шрам в нижній стінці лівого шлуночка. Потовщення стінки шлуночків в місці рубця (стрілка) видно, в порівнянні з МРТ, отриманим через шість місяців спостереження.

Рисунок 2